مجله خوراکی ها دستورهای غذایی کیک و شیرینی کیک
طرز تهیه کیک لوتوس یا بیسکوف

طرز تهیه کیک لوتوس یا بیسکوف

محدثه ابراهیمی محدثه ابراهیمی در 11 شهریور 1402 magfood.ir/5a
فهرست مطالب
مواد لازم
مواد لازم میزان
آرد سه صفر (آرد شیرینی) 200 گرم
بکینگ پودر یک قاشق چای خوری
تخم مرغ 3 عدد
خامه پرچرب 4 قاشق غذاخوری
- برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود.
شکر سفید 120 گرم
عصاره وانیل 1 قاشق چای خوری
- برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود.
نمک یک دوم قاشق چای خوری
- یک چهارم برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود و یک چهارم دیگر درون مایه کیک استفاده میشود.
وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
پودر قند یک و نیم پیمانه
- برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود.
کرم بیسکوئیت 200 گرم
- 120 گرم داخل کیک به کار میرود و 80 گرم برای فراستینگ و تزئین آن استفاده میشود.
کرم بیسکوئیت یا بیسکوف 1 پیمانه
- برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود.
کره 300 گرم
- برای تهیه باتر کرم بیسکوف به کار میرود.

طرز تهیه

اگر عاشق هر چیزی با بیسکوف هستید، و اصول اولیه پخت را به کار گرفته اید ، این دستور غذا برای شماست! این کیک خوشمزه و فراستینگ بیسکوف آن خامه ای است. اگر کافی نیست، روی آن را با مرنگ و بیسکویت بیسکوف پر کنید. سپس میل کنید.درست کردن کیک نیز آسان است. شما به سادگی تمام مواد را داخل کاسه مناسبی ریخته و با همزن مخلوط کنید، و بپزید! در مورد فراستینگ آن که فقط 10 دقیقه طول می کشد. و وسوسه انگیز جلوه دادن کیک بسیار ساده تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. به خواندن ادامه دهید تا بدانید، چگونه میتوان یک کیک بیسکوف با طعم فوق العاده را حس کنید. بیسکوف با طعم کاراملی و رایحه متمایز، فوق العاده خاص است. 
 

1.مواد اولیه را در دمای محیط قرار دهید. (همیشه قبل از پختن کیک و شیرینی مطمئن شوید که موادی مانند کره، تخم مرغ، شیر، ماست و غیره در دمای اتاق هستند، مگر اینکه دستور غذا خلاف آن را نشان دهد! این تضمین می کند که آنها راحت تر در خمیر ترکیب می شوند و منجر به بافت کلی بهتر می شود. برای بهترین نتیجه، 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از پخت همه مواد را از یخچال خارج کنید.)

2. در شروع کار، فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. همچنین میتوانید قالب مورد نظر را با روغن و آرد طبق دستور چرب کنید و یا با کاغذ روغنی بپوشانید. پوسته کاغذ روغنی را نیز اسپری روغن کنید.(در ضمن استفاده از کاغذ روغنی برای راحت تر جداشدن کیک از قالب توصیه میشود، زیرا اگر از مخلوط آرد و روغن استفاده شود، باید اجازه دهید تا کیک کاملا سرد شود تا بتوان به راحتی آن را از قالبش جدا کرد، اگر زمانیکه کیک داغ است آن را جدا کنید، کیک شما کاملا خورد میشود.)

3.در این مرحله در ظرفی مناسب، آرد و بکینگ پودر و نمک را کاملا ترکیب کنید و سه بار الک نمایید سپس آن را کنار بگذارید.

4.کرم بیسکوییت را داخل مایکروویو یا روی بخار کتری قرار دهید تا روان و رقیق شود، سپس آن را کنار بگذارید.

5.در ابتدا کاسه نسبتا بزرگی برداشته، کره و شکر رو باهمزن حدود پنج دقیقه با دور تند همزن مخلوط کنید، تا کشدار و روشن و حجیم شود.  

6.بعد تخم مرغ ها را تک به تک اضافه کنید و بعد از اضافه نمودن، هر تخم مرغ حدودا 10 ثانیه با همزن آن را خوب هم بزنید تا یکدست شود. (مراقب باشید که اگر قطرات تخم‌مرغ ، به اطراف ظرف پاشیده است، آن را با لیسک کاملا جمع و سپس با موادتان ترکیب کنید، تا کیک شما بوی تخم مرغ نگیرد.)

7.پس از دورگیری کردن ظرف، بعد کرم بیسکوییت را که روان کرده بودید و خنک شده را، همراه با وانیل اضافه کرده و باهمزن، هم میزنیم.

8.مخلوط آرد الک شده را طی چند مرحله به مواد کیک اضافه کنید و با همزن دستی یا لیسک به آرامی از یک جهت مخلوط کنید تا مایه کیک یک شکل و یکدست شود.

9.مایع کیک را درمرکز قالب آماده شده بریزید. سپس چند بار قالب را به سطح زمین بکوبید، تا سطح کیک در قالب کاملا یکسان شود.

10.حالا، قالب آماده شده را داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید تا پخته شود. وسوسه نشوید که مدام درون فر را نگاه کنید.( نشانه پخته شدن کیک، استفاده از خلال دندان است. یک خلال دندان را در مرکز کیک فرو کرده و سپس آن را خارج کنید. بررسی کنید که خلال دندان تمیز است یا مقداری خرده کیک به آن چسبیده است، اگر خلال دندان تمیز نیست، کیک را به داخل فر بازگردانید و اجازه دهید بیشتر بپزد. به یاد داشته باشید که زمان‌سنج را دوباره تنظیم کنید. به فاصله زمانی 3 الی 4 دقیقه این کار، را تکرار کنید تا زمانی که هنگام خارج کردن خلال دندان از کیک، خرده کیک به آن نچسبیده باشد.)

دمای نهایی فر

فر برقی : دمای ۱۶۵ تا ۱۷۰ درجه تنظیم کنید، المنت پایین روشن باشد، در طبقه وسط، قرار بگیرد تا حدود 40 تا ۴۵ دقیقه کیک پخته شود.
فر گازی : دمای ۱۸۰ درجه ، در طبقه وسط ، حدود 40 تا ۴۵ دقیقه. 

11.بعد از پخت که کیک را از فر خارج کردید، حدود 20 تا 30 دقیقه صبر کنید تا کیک از دما بیافتد، سپس کیک را از قالب خارج کنید و روی توری بگذارید تا قبل از برش و سرو خنک شود. 

- میتوانید، یک چاقو دور کناره های کیک بزنید تا جدا شود و کناره ها و کف قالب به راحتی برداشته شود.

فراستینگ بیسکوف مخصوص روی کیک

برای کرم روی کیک، کرم بیسکوف رو به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم مثل بخار کتری یا حتی داخل مایکروویو قرار داده تا روان و رقیق شود، سپس بعد از خنک شدن کیک روی آن میریزیم و به دلخواه تزئین میکنیم. در ضمن با استفاده از یک کاردک، کرم بیسکوف را با احتیاط دور لبه های کیک فشار دهید تا یک طرح قطره ای شکل بگیرد.
 

باتر کرم بیسکوف

در یک کاسه بزرگ، کره دمای اتاق، پودر قند، کرم یا اسپرد بیسکوف، عصاره وانیل، نمک و خامه را ترکیب کنید. چند دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا به صورت کرمی رنگ روشن شود. میتوانید اطراف کیک را از باتر کرم بپوشانید و روی آن را به طور نامنظم از کرم بیسکوف رقیق شده بریزید و با خرده های بیسکوئیت و تکه های بیسکوف تزئین کیک را تکمیل کنید.
 

نکات دستور غذا

-برای درست کردن روغن جداکننده از قالب، مقدار مساوی از آرد، کره آب شده و روغن مایع رو با هم مخلوط کنید. میتوانید این روغن را داخل یک ظرف در بسته و در یخچال تا ماه ها نگهداری کنید و قالب هاتون رو باهاش چرب و راحت کیکتون رو از قالب جدا کنید.

-آرد خود را درست اندازه بگیرید! هنگام اندازه گیری آرد، از ریختن آن با پیمانه پرهیز کنید. در عوض، آرد را با قاشق هم بزنید تا تا حد امکان حفره هوا ایجاد شود و آن را با قاشق در پیمانه اندازه گیری خود بریزید. در آخر با پشت چاقو آن را صاف کنید.

-خمیر را بیش از حد مخلوط نکنید، نباید گلوتن موجود در آرد ایجاد شود. این مرحله تضمین می کند که یک کیک پنبه ای داشته باشید و نه یک کیک متراکم و خشک.

-شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که بیسکوف چه طعمی دارد؟
کره بیسکوف، کلوچه بیسکوف یا اسپرد بیسکوف با ادویه های زیادی مانند دارچین، میخک، جوز هندی، فلفل و زنجبیل درست می شود. بیسکوف طعم کاراملی خوشمزه ای دارد که بسیار اعتیاد آور است، همچنین بسیار منحصر به فرد و متمایز است. این ترکیب عمدتاً عطر کاراملی غنی را با ادویه های زمستانی ترکیب می کند.

نحوه نگهداری

این کیک تا 5 روز در یخچال ماندگاری دارد. روی کیک را با پلاستیک یا فویل بپوشانید تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید. این کیک روز بعد طعم فوق العاده ای دارد.
 

برچسب ها: کیک, کیک لوتوس یا بیسکوف
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.