بهترین زمان مصرف سالاد

بهترین زمان مصرف سالاد

سمانه سادات متینی سمانه سادات متینی در 26 مهر 1401

خیلی وقت ها افراد کنار غذا سالاد مصرف می کنند که لاغرتر شوند .زیرا سالاد سرشار از فیبر است و فیبر هم بدون کالری باعث احساس سیری می شود . اما مصرف این فیبرها همیشه هم مفید  باعث سلامت وتناسب اندام نمی شود .

در واقع ما زمانی از مصرف سالاد جهت کاهش وزن می توانیم بهره ببریم که باعث اختلال در هضم غذای ما نشود . و زمانی که سالاد با غذا مصرف می شود باعث ایجاد بیماری و خلط نابجا می شود .

مصرف سالادبا غذا توصیه نمی شود به چند دلیل :

- ماهیت بسیار سرد سالاد باعث می شود عمل ترشحی انزیم های گوارشی بخوبی صورت نگیرد . در نتیجه ی هضم ناقص انرژی غدا بخوبی آزاد نمی شود و باعث گرسنگی و سوء مزاج می شود .

- فیبر غیر قابل هضم است و مصرف ان در کنار غذای پخته ای که هضم سریع تری دارد منجر به بیشتر ماندن غذا در دستگاه گوارش و ایجاد نفخ و فساد می شود .

- املاح و ویتامین های غذا در کنار سالاد به خوبی جذب نمی شوند . در واقع سالاد مانع جذب یکسری املاح مانند کلسیم ، آهن و ... می شود . در مسیر جذب تداخل ایجاد می کند ویا پیوند نامناسبی با این املاح تشکیل می دهد که مانع جذب شان می شود .

- بیشتر اوقات افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند ، دارای مزاج بلغم هستند . معده ی این افراد رطوبتی و تنبل است و هضم و جذب خوب و کاملی ندارند . مصرف سالاد ان هم در زمان گرسنگی باعث رطوبتی شدن بیشتر معده و سیستم هاضمه ی این افراد می شود . خود این رطوبت عامل نفخ ، ورم و چاقی ناحیه شکم است . از جانب دیگر باعث احساس گرسنگی کادب برای این افراد در طی روز می شود .

- توصیه نی شود جهت کاهش اشتها و هضم و جذ ب درست غذا این افراد از سبزی خوردن در کنار غذا استفاده کنند .

- بهترین زمان مصرف سالاد برای این افراد ، بین وعده ها همراه با مقداری سویق و یا گردو است . تا هم از وجود فیبر در رژیم غذایی بهره مند شوند و هم مشکل سوء مزاج و افزایش وزن واشتهای کاذب پیدا نکنند .

- در صورتی که خیلی عادت به مصرف سالاد دارند و ترک خوردن آن موجب عدم مصرف غذا می شود ، و یا حتما تمایل دارند از سالاد کنار غذا استفاده نمایند ، سبزیجات پخته ای مانند انواع گل کلم ها ( سفید ، بروکلی و ... ) با مقداری هویج و آبلیمو و روغن زیتون می تواند مفید باشد .

برچسب ها: زمان, سالاد
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.