مجله خوراکی ها تغذیه و رژیم درمانی
انواع دسر هندوانه

انواع دسر هندوانه

سمانه سادات متینی سمانه سادات متینی در 08 تیر 1402 magfood.ir/3t
فهرست مطالب

زمانی که فصل تابستان شروع می شود همه به دنبال نوشیدنی و دسرهای خنک هستند . در این فصل انواع و اقسام نوشیدنی ها و دسرها با بستنی و میوه های تابستانی قابل درست کردن است . با درست کردن آنها در منزل می توانید در دورهمی ها از میهمانان تان پذیرایی کنید . دسرهای تابستانی معمولاً با میوه ها و بستنی و مایعات درست می شوند اکثر بچه ها دسرهای تابستانی را دوست دارند و از خوردن آن لذت می برند . در مقاله ی قبلی مطالبی در مورد میوه ی تابستانی هندوانه بیان شد . در این مقاله سعی داریم دستور تهیه ی چند دسر با هندوانه را بیان کنیم .

گراتینای هندوانه :

این دسر یک دسر ایتالیایی است و بسیار ساده تهیه می شود . تهیه و اماده سازی این دسر را در فصل تابستان توصیه می کنیم .

● مواد لازم جهت تهیه ی گراتینای هندوانه :

- هندوانه دو پیمانه

-  آب لیمو (قابل حذف و به دلخواه می تواتید از ان استفاده کنید .) 

- شکر بستگی به شیرینی میوه دارد و ذائقه ی شما که چقدر دسر را شیرین دوست دارید .

- گلاب یک قاشق 

- آب نصف لیوان ( می توانید از اب میوه های رنگی مانند البالو هم استفاده کنید به جای اب )

مراحل تهیه ی گراتینای هندوانه :

گرانیتا دسر یخی ایتالیا فقط با هندوانه و کمی شکر و کمی آب لیمو درست می شود .کافی  است هندوانه را با مخلوط کن پوره کنید . اگر هم مخلوط کن ندارید می توانید هندوانه را رنده کنید  . سپس آب هندوانه رابگیرید و در فریزر بگذارید تا یخ بزند .

وقتی آب هندوانه یخ زد کافی است  با یک چنگال روی یخ را بتراشید . گرانیتای شما آماده است .

مرحله ی اول :

ابتدا  هندوانه ها را خرد می کنیم و سپس  هسته های ان را در می اوریم و در مخلوط کن ریخته و پوره  می کنیم . ابتدا کمی اب میوه ی قرمز در ان می ریزیم تا هندوانه ها به راحتی در مخلوط کن بچرخند .

مرحله ی دوم :

یکی دو دقیقه که چرخید ، شکر و یک عدد آب لیمو ترش وگلاب می ریزیم و مجددا  مخلوط می کنیم . بعد در صافی ریخته تا آب هندوانه صاف بشود . 

در صورتی که دوست دارید با پالپ میل کنید ، نیازی به صاف کردن نمی باشد .

مرحله ی سوم :

آب هندوانه را درون یک ظرف بزرگ بریزید و برای حداقل ۴ ساعت در فریزر بگذارید ،  تا کاملا یخ بزند .  وقتی آب هندوانه یخ زد یک چنگال بردارید و روی یخ هندوانه بکشید تا خرده های یخ درشت داشته باشیم . یخ را نباید با دستگاه خرد کنید چون گرانیتا دانه های درشت یخ هست و مثل یخ در بهشت پوره نیست .

مرحله ی چهارم :

گراتینا را  در ظرف ریخته و با لیمو با نعنا میل می کنیم.

 

دسر هندوانه - بستنی :

بستنی یک دسر پر طرف دار تابستانی است . همراهی بستنی با هندوانه باعث اماده سازی یک دسر تابستانی ویژه می شود .

● مواد لازم جهت تهیه ی دسر هندوانه - بستنی :

• ژله هندوانه ۱ بسته

. ژله لیمو ۱ بسته

. ژله آلوئه ورا ۱ بسته

بستنی وانیلی ۱ یا ۱/۵ لیوان دسته دار فرانسوی

• آب جوش ۲/۵ لیوان دسته دار فرانسوی

•۱/۲ لیوان اب هندوانه بدون‌پالپ

• شکلات چیپسی به میزان لازم

مراحل طرز تهیه دسر هندوانه - بستنی :

این دسر بستنی هندوانه خوشمزه به خاطر استفاده از ژله هندوانه یکی از دسرهای خوشمزه برای شب یلدا هم هست . البته می توانید از آن برای دیگر مناسبت ها و مهمانی ها هم استفاده کرده یا به عنوان یک عصرانه تابستانی برای رفع عطش آن را میل کنید . برای مشاهده جزییات تهیه این دسر بستنی با طعم هندوانه با ما همراه باشید .

مرحله ی  اول :

در این مرحله مواد دسر را آماده کنید .

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر با هندوانه و بستنی، بستنی وانیلی را از فریزر بیرون بیاورید و مدتی روی کابینت قرار دهید ،  تا در دمای محیط نرم شود . سپس قالبی که می خواهید ژله را در آن درست کنید ، کمی چرب کنید و در فریزر بگذارید بهتر است از یک ساعت قبل قالب را در فریزر بگذارید .

مرحله ی  دوم :

 در این مرحله ژله ها را اماده می کنیم .پودر ژله هندوانه را در یک کاسه بریزید و  نیم لیوان آب جوش به آن اضافه کنید برای خوشرنگتر شدن ،ژله چند قطره رنگ خوراکی هم میتوانید به آن اضافه کنید . ظرف را روی حرارت غیر مستقیم ترجیحا حرارت بخار آب قرار دهید تا بن ماری شده و دانه های ژله حل شوند سپس ۱ لیوهن اب هندوانه صاف شده ی بدون پالپ به ان اضافه می کنیم و اجازه دهید ژله خنک شود .

مرحله ی سوم :

 در این مرحله بستنی و ژله را میکس کنید .

به اندازه ۲ قاشق غذاخوری از بستنی را به ژله ای که از دما افتاده است ، اضافه کنید و هم بزنید . سپس مخلوط ژله و بستنی را در قالب بریزید و در یخچال بگذارید تا ببندد . قالب بهتر است ترجیحا به شکل هندوانه باشد و ارتفاع مایه ژله بستنی به حدود ۱/۵ سانتیمتر برسد . اجازه دهید ژله ببندد .

مرحله ی چهارم :

اماده کردن ژله آلوئه ورا . در این مرحله از طرز تهیه دسر هندوانه با بستنی ،  ژله آلوئه ورا را در یک کاسه به همراه ۱ لیوان آب جوش حل کنید و اجازه دهید بن ماری شود . بعد از سرد شدن آن را با نصف بستنی مخلوط کنید . این مخلوط را روی ژله ی قرمز که در یخچال داشتید و خودش را گرفته ،  بریزید و دوباره به یخچال برگردانید تا این ژله هم خودش را بگیرد .

مرحله ی پنجم :

اماده کردن ژله ی لیمو در این قسمت انجام می شود . ژله ی لیمو را بدین نحو درست کنید :

پودر ژله لیمو را هم مانند ژله هندوانه و آلوئه ورا در یک لیوان آب جوش حل کرده و به آن بقیه بستنی را اضافه کنید . بعد از بستن لایه دوم این لایه را هم اضافه کنید تا قالب پر شود. صبر کنید لایه سوم ژله هم ببندد . سپس قالب را از یخچال بیرون بیاورید قالب را ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در آب جوش بگذارید تا ژله به راحتی جدا شود . قالب را در ظرف سرو برگردانید و روی آن را با شکلات چیپسی تزیین و سرو کنید.

 

 

میلک شیک هندوانه :

احتمالا اسم میلک شیک هندوانه را در منوی کافه ها زیاد دیده باشید . شما خودتان هم در خانه می توانید به سادگی این دسر خوشمزه را درست کنید و بعد از وعده ی اصلی یا به عنوان عصرانه برای روزهای گرم تابستان از نوشیدن آن لذت ببرید . این دسر با هندوانه و بستنی بسیار سریع و با مواد ساده درست می شود .

مواد لازم برای تهیه دسر میلک شیک هندوانه

- هندوانه ۲ لیوان دسته دار فرانسوی خرد شده . - بستنی وانیلی ۱ لیوان دسته دار فرانسوی

- شیر پر چرب ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی -  شکر ۱ قاشق چای خوری یا به میزان دلخواه  - خامه در صورت دلخواه برای تزیین

● مراحل طرز تهیه دسر میلک شیک هندوانه :

- مرحله ی اول :

ابتدت باید دسر را آماده کنید .برای طرز تهیه دسر میلک شیک هندوانه ، هندوانه تازه را خرد کنید و در مخلوط کن بریزید . سپس بستنی شیر و شکر را به آن اضافه کنید و مواد را با هم بزنید . اگر هندوانه تان شیرین است ،  می توانید شکر را حذف کنید .

اکنون میل شیک شما اماده است . ان را درلیوانی بریزید و سرو کنید.

 

فالوده ی هندوانه :

فالوده هندوانه به خصوص برای افرادی که طبع گرمی دارند ، شبیه اسموتی هندوانه درست مانند یک معجزه عمل می کند . یک دسر فوق العاده خنک و خوشمزه که مثل فالوده طالبی می تواند بدن تان را از درون خنک کند و حرارت بدن را کاهش دهد . طرز تهیه فالوده هندوانه بسیار راحت است و به روش های متفاوتی آماده می شود . اگر دوست دارید درست کردن فالوده هندوانه خانگی را به چند روش مختلف یاد بگیرید و در گرمای تابستان با یک دسر هندوانه بی نظیر از مهمانی های تان  پذیرایی ، کنید بهتر است در این قسمت با ما همراه باشید . این دسر بسیار راحت تهیه می شود .

●مواد لازم برای تهیه فالوده هندوانه بدون رشته

- شیر پرچرب ۱ لیتر

- شکر ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته دار

- شربت گل محمدی ۳ قاشق غذاخوری

- هندوانه خرد شده ۲ لیوان فرانسوی دسته دار

- پودر هل ۱/۲ قاشق چای خوری

- پسته خرد شده ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته دار

- گل محمدی خشک شده به مقدار لازم برای تزیین

●  طرز تهیه فالوده هندوانه بدون رشته :

درست کردن فالوده هندوانه بدون رشته بسیار راحت است. این فالوده هندوانه خانگی عطر فوق العاده ای دارد . شما می توانید برای تهیه این دسر به جای شربت گل محمدی از هر نوع شربت دیگری که دوست دارید نیز استفاده کنید . در ادامه می توانید با طرز تهیه فالوده هندوانه بدون رشته آشنا شوید .

- مرحله ی اول :

آماده کردن شربت فالوده است .در اولین مرحله از طرز تهیه فالوده هندوانه باید شیر ،  شکر و پودر هل را در یک قابلمه بریزید و آن را روی حرارت متوسط شعله گاز قرار دهید تا به جوش بیاید زمانی که این ترکیب به جوش آمد آن را هم بزنید و شعله گاز را خاموش کنید .

مرحله ی دوم :

هندوانه ها که جز اصلی این فالوده هستند ، باید یخ بزنند .در این مرحله به سراغ تکه های هندوانه بروید و  هندوانه ها را در ظرف در بسته بریزید و برای حدود ۱ تا ۲ ساعت در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند .

مرحله ی سوم :

 ترکیب کردن مواد فالوده هندوانه است . در این مرحله باید شربت گل محمدی و پسته خرد شده را به ترکیب شیر، شکر و پودر هل که از قبل آماده کرده بودید و روز گاز قرار داشت ، اضافه و خوب با هم ترکیب کنید . البته دقت کنید که برای ادامه ی کار ، کاملا محتویات قابلمه خنک شده باشند .

مرحله ی چهارم :

 آماده کردن  هندوانه برای مخلوط شدن با سایر مواد فالوده است . می تواتید تکه های یخی هندوانه را میکس کنید . البته میکس کردن هندوانه برای تهیه این فالوده کاملاً اختیاری است ، در واقع برای تهیه این فالوده هندوانه هم می توانید از تکه های هندوانه به صورت درسته و هم میکس شده استفاده کنید . برای میکس کردن هندوانه باید آن را در مخلوط کن بریزید و بعد از میکس شدن با مواد فالوده ترکیب کنید . در انتها می توانید روی فالوده را با پودر پسته و گلبرگ های گل محمدی خشک شده تزیین کنید.

 

 

● نکاتی جهت طرز تهیه ی فالوده ی هندوانه :

* اگر فالوده هندوانه را به صورت قالبی درست می کنید ، می توانید قالب را برای چند ثانیه در آب جوش قرار دهید تا فالوده به راحتی از آن خارج شود .

* برای درست کردن فالوده هندوانه قالبی می توانید به جای عرق نسترن از عرق بیدمشک یا عرق گلاب نیز استفاده کنید .

* بهتر است برای  تهیه ی فالوده هندوانه ،  از هندوانه ی رسیده و شیرین استفاده کنید . در این صورت میتوانید شکر را حذف کنید و فالوده ی هندوانه برای افراد دیابتی نیز قابل استفاده خواهد بود .

* برای منجمد کردن هندوانه حتماً آن را در ظرف درب بسته یا کیسه فریزر قرار دهید تا طعم و بوی هندوانه ها تغییر نکند.

* در صورتی که دوست دارید طعم فالوده هندوانه شما ترش باشد ، می توانید از مقدار لیمو ترش بیشتری در آن استفاده کنید .

* برای عطر بیشتر فالوده هندوانه با لیموترش می توانید از پوست رنگی روی لیمو نیز در فالوده استفاده کنید .

* در طرز تهیه فالوده هندوانه و لیموترش می توانید مقداری یخ به ترکیب هندوانه اضافه کنید و همراه با آن میکس کنید تا فالوده شما بافت رقیق تری پیدا کند .

* در صورت تمایل می توانید هندوانه فالوده خانگی را در کنار بستنی نیز سرو کنید.

 

فالوده هندوانه ی رشته ای - قالبی :

مواد لازم برای تهیه فالوده هندوانه ی  رشته ای - قالبی :

- هندوانه خرد شده ۳ لیوان فرانسوی دسته دار

- شکر ۱۰۰ گرم

- فالوده رشته ای آماده ۵۰۰ گرم

- پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری

- عرق نسترن یا آب ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته دار

مرحله ی  اول‌ :

در این مرحله  ژله را برای تهیه ی فالوده اماده می کنیم .

در ابتدا باید ژله اماده شود . برای این کار باید آب یا عرق نسترن را در ظرفی بریزید . پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و مدتی صبر کنید تا ژلاتین ها به خود اب بگیرد و کمی پفکی شود و در اینصورت ، راحت تر در عرق حل خواهد شد . سپس ظرف را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری قرار دهید و ژلاتین را هم بزنید تا کاملاً در آب یا عرق نسترن حل شود . سپس آن را کنار بگذارید تا کاملاً خنک شود .

مرحله ی دوم :

میکس کردن هندوانه برای تهیه ی  فالوده است .

در این مرحله باید هندوانه را نصف کنید و پوست و دانه های آن را جدا کنید. سپس هندوانه را خرد کنید و آن را در مخلوط کن بریزید . اجازه دهید 

هندوانه ها کاملا میکس شوند تا در مرحله ی صاف کردن اب هندوانه مقدار پالپ کمتری از ان جدا شود .

مرحله ی سوم

 رد کردن هندوانه از صافی تا پالپ‌های ان جدا شوند و کاملا صاف و یکدست شوند .بعد از میکس کردن هندوانه ، در این مرحله از طرز تهیه فالوده هندوانه باید یک میکس هندواته ی صاف و یکدست داشته باشیم . بهتر است مرحله ی میکس کردن به خوبی انجام شود تا در این مرحله پالپ کمتری از هندوانه جدا شود .

مرحله ی چهارم

 اضافه کردن شکر به هندوانه است . البته چنانچه هندوانه شیرین باشد ، شکر کمتری مورد نیاز است . جهت تهیه ی این دسر بصورت کم کالری ، از شکر استفاده نکنید . اگر تمایل به افزودن شکر دارید ، در این مرحله از طرز تهیه ی فالوده هندوانه خانگی با فالوده رشته ای باید شکر را به هندوانه میکس شده اضافه کنید و هم بزنید تا دانه های شکر کاملاً در هندوانه حل شود .

مرحله ی پنجم :

 ترکیب کردن مواد فالوده ی هندوانه در این مرحله باید انجام شود و قالب زده شود .

در این مرحله ژلاتینی را که از قبل آماده کرده بودید و در عرق حل شده بود و خنک شده بود ، با فالوده آب شده و ترکیب هندوانه ی میکس شده ی صاف شده و شکر مخلوط کنید . یک قالب ژله را با برس چرب کنید و مواد فالوده را در آن بریزید . در صورت تمایل در قالب های یخ کوچک و شکل دار هم می توانید بریزید .

مرحله ی  ششم

 آماده کردن فالوده هندوانه است جهت سرو کردن .در آخرین مرحله از طرز تهیه فالوده ی  هندوانه باید قالب را برای ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله خودش را بگیرد و آماده شود . سپس قالب را از یخچال خارج کنید و آن را برگردانید .

 

فالوده ی هندوانه با لیمو ترش :

اگر با طرز تهیه آب هندوانه و لیمو آشنا باشید ، حتماً می دانید که ترکیب طعم لیموترش با هندوانه چقدر لذیذ و خوشمزه است . حال تصور کنید یک فالوده هندوانه با طعم لیموترش چقدر می تواند در گرمای تابستان خوش طعم و دلپذیر باشد . همان طور که می دانید برای درست کردن فالوده باید از فالوده رشته ای استفاده کنید . هر چند طرز تهیه فالوده رشته ای بسیار ساده است ، اما برای سرعت بخشیدن به مراحل درست کردن این فالوده پیشنهاد م یشود از فالوده رشته ای آماده استفاده کنید .

● مواد لازم برای تهیه فالوده هندوانه و لیموترش :

- هندوانه خرد شده ۳ لیوان فرانسوی دسته دار - آب لیموترش تازه:۱ قاشق غذاخوری

- شکر ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته دار

- فالوده رشته ای آماده ۵۰۰ گرم

مرحله ی اول

در ابتدا مرحله ی منجمد کردن هندوانه است .

در اولین مرحله از طرز تهیه فالوده هندوانه باید پوست هندوانه را جدا کنید و آن را خرد کنید . سپس دانه های هندوانه را جدا کنید و هندوانه ها را روی یک ظرف در کنار هم بچینید و برای ۱ تا ۲ ساعت آنها را در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند .

مرحله ی دوم‌

 میکس کردن هندوانه همراه با لیموترش و شکر است .بعد از چند ساعت که تکه های هندوانه منجمد شدند ، در این مرحله از درست کردن فالوده خونگی و خوشمزه باید هندوانه را همراه با آب لیموترش تازه و شکر در مخلوط کن بریزید و كاملاً با هم میکس کنید تا یکدست شوند . برای میکس کردن تکه های منجمد شده هندوانه می توانید از گوشتکوب برقی نیز استفاده کنید .

مرحله ی سوم :

 مخلوط کردن همه مواد فالوده هندوانه است .

در آخرین مرحله از طرز تهیه فالوده هندوانه و زمانی که هندوانه ها را میکس کردید می توانید فالوده را از فریزر خارج کنید و آن را با ترکیب هندوانه و لیموترش و شکر و فالوده ی امادا مخلوط کنید .  سپس بلافاصله این فالوده خوشمزه را در ظرف مورد نظرتان سرو کنید و میل نمایید.

 

 

برچسب ها: رسپی, ,
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.