مجله خوراکی ها طب سنتی بیماری ها و درمان
تدابیر غذایی در روزهای برفی و سرد

تدابیر غذایی در روزهای برفی و سرد

سمانه سادات متینی سمانه سادات متینی در 25 دی 1401 magfood.ir/2I
فهرست مطالب

این که رورهایی از سال هوا بسیار سرد باشد و یخبندان ، در گردش فصل ها طبیعی است . اما این ما هستیم که با رعایت تدابیر مناسب این روزها سلامت و نشاط خود را رقم می زنیم و از اینکه دچار استخوان درد ، رخوت ، سستی و ... نشویم ، جلوگیری می کنیم .

با سرمایی که این روزها به کل کشور حاکم شده است اطلاع از اینکه چه مواد غذایی در این شرائط باعث حس بهتر و احساس کمتر سرما می شود برای هر کس مفید و سودمند است .

مزاج سرما و برودت همانطور که از نامش مشخص است ، سرد و تر می باشد . بنابراین بهترین تدابیر در ابن زمان استفاده از خوراک هایی می باشد که چنین طبعی نداشته باشند و یا برخلاف این طبع باشند .

بدترین خوراک در این زمان شامل لبنیات می باشد . بخصوث افرادی که ناراحتی استخوانی دارند . این افراد اگر از لبنیات ( شیر ، ماست ، کشک ، دوغ ) جهت تامین کلسیم خود استفاده کنند ، باعث استخوان درد و مشکلات دیگری چون احساس سرما در دست و پا و ... می شود . بهترین راه دریافت کلسیم برای این افراد در چنین شرایطی استفاده از کنجد ، بادام خام پوست گرفته و جویدن ان مانند ادامس هر روز می باشد .

از دیگر خوردنی های بسیار اسیب رسان در این ایام ، سالاد می باشد . بطور کل سالاد همراه غذا مضر می باشد و در این ایام چنانچه حتی برای رفع یبوست  هم سالاد مصرف شود اسیب رسان است . زیرا دمای بدن را پایین می اورد و باعث کاهش مقاومت بدن و ابتلا به بیماری می شود ‌ . حتی اگر سبزی جات جهت رفع یبوست استفاده می شوند ، بهتر است از سبزی جات گرمی چون کرفس ، هویج و شلغم بصورت اب پز شده استفاده شود .

مصرف چای ، قهوه و نسکافه هم در چنین شرایط و روز های سردی اسیب رسان است . گرچه در این شرایط نوشیدنی گرم ارام بخش ، مطلوب و خوشایند است ، اما برخلاف احساس گرمایی که از نوشیدن این نوشیدنی ها با ابجوش حاصل می شود ، اما چون ماهیت سرد دادند در نهایت باعث سرد شدن بدن می شوند و نصرف شان در روزهای سرد و برفی توصیه نمی شود . به جای چنین نوشیدنی هایی استفاده از نوشیدنی های گرم مانند پونه ، اویشن ، اسطخدوس ، به ، نعناع و سایر نوشیدنی های گرم می باشد .

از بین غذاها مصرف برنج بویژه برنج ابکش شده ، ماکارونی ، رشته ، سیب زمینی ، مرغ ماشینی موجود در بازار نیز ماهیت سردی دارند و برای این شرایط مناسب نمی باشند . جایگزین مناسب این مواد گوشت مرغ محلی ، بوقلمون ، گوسفند ، بلدرچین و کبک می باشد . استفاده از لوبیا ، دال عدس (‌خود عدس سرد است و منظور نیست ) ، گندم ، نخود ، تخم مرغ ماهیت گرم دارند . در صورتی که از این مواد انواع خوراک تهیه شود در روز های سرد طبع بدن بویژه اعضای رئیسه مانند مغز ، کبد و قلب را از سرد شدن حفظ می کند . خوراک هایی چون ابگوشت ، سوپ گندم ، تخم مرغ عسلی ، تاس کباب طبع گرم دارند و مناسب می باشند .

اگر تمایل به مصرف گوشت ندارید استفاده از حلواارده ، کره محلی و انواع شیره ها ( مانند شیره انگور ، شیره توت ، شیره خرما ، یا سه شیره )  ، مربای به ، مربای سیب ، مربای هویج '، مربای بهار نارنج می توانند سودمند باشند .

حتی نان و خرما بعنوان یک وعده ی غذایی مقوی و گرم کننده ی بدن است . مصرف خود خرما ، کشمش ، مویز ، انجیر ، خشکبار ، کنجد بو داده بین روز باعث کاهش گرسنگی و گرم کردن طبع بدن در شرایط سرمای هوا و برودت می شود .

در مورد میوه ها نیز ، مراقبت احساس می شود . میوه ای سرد چون نارنگی ، پرتقال ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، کیوی و سایر میوه های سرد برای بدن مفید نیست . در قبال ان مصرف میوه هایی چون سیب ، گلاب ، انگور  و به نشاط ، شادابی و گرم بودن را برای تمام بدن و بویژه اعضای رئیسه به همراه دارد .

در یک جمله از هر گروه غذایی خواه دمنوش ها ، خواه سبزی جات ، میوه ها ، غذاها و هر انه مصرف می شود باید طبع گرم داشته باشند و مصرف هر خوردنی با طبع سرد ممنوع و اسیب رسان می باشد .

مصرف اب زیاد ، دوغ ، نوشابه ها و انواع ابمیوه های صنعتی با نگهدارنده در این ایام توصیه نمی سود . مصرف خود آب هم خیلی مفید نیست . بهترین جایگزین اب ، مصرف اب و عسل است .

برچسب ها: غذا, سرما, برودت
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.